Aquael Filtr Kanistrowy Multikani 800 do akwarium nr kat. 109441

  • ID produktu: 10469
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 156,00 zł

Filtr AQUAEL MULTIKANI to pierwszy na świecie uniwersalny filtr, który można dostosować do potrzeb każdego akwarysty i każdego zbiornika.

Dzięki unikalnej konstrukcji może on „rosnąć" wraz z każdym kolejnym akwarium.

Filtry MULTIKANI charakteryzują się niskim zużyciem energii i wysoką wydajnością filtra w stosunku do rekomendowanej pojemność. Skład zestawu Filtr MULTIKANI ma postać cylindrycznego pojemnika wyposażonego w pokrywę z zaworami odcinającymi. Pojemnik ten standardowo wypełniony jest mediami filtracyjnymi.
Posiada zewnętrzną pompę zasysającą, która umożliwia pracę nawet w bardzo płytkiej wodzie, np. w zbiornikach z żółwiami wodno-lądowymi.

Główne uszczelki w filtrach MULTIKANI, są wykonane ze specjalnego silikonu, co dodatkowo gwarantuje szczelność urządzenia. Opis działania Filtr MULTIKANI posiada płynną regulację wydajności. Urządzenie napędza niezależna pompa o wydajności 650 l/h, którą można instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz akwarium. Dzięki takiemu rozwiązaniu pojemniki filtracyjne filtra MULTIKANI mogą być umieszczone nie tylko pod akwarium, ale również obok niego lub nawet powyżej poziomu wody. Czyszczenie filtra MULTIKANI ułatwia zawór odcinający z funkcją by-pass, który umożliwia swobodne odcięcie dopływu wody do pojemników filtracyjnych, np. w celu dołożenia kolejnego pojemnika, bez konieczności wyłączania pompy.

Poszczególne pojemniki MULTI CARTRIDGE PRO można ze sobą łączyć liniowo, tak by tworzyły kolumny i szeregowo - tworząc zespoły kolumn. W ten sposób możemy sukcesywnie powiększać pojemność mediów filtracyjnych w filtrze. Maksymalnie można zintegrować ze sobą do 8 pojemników! Dzięki temu, filtr MULTIKANI może efektywnie pracować zarówno w 20-litrowym jak i w 320-litrowym akwarium.

Wymiana pojemników MULTI CARTRIDGE PRO jest bardzo prosta dzięki specjalnym kluczom dołączonym do filtra. Możliwość swobodnej rozbudowy filtra MULTIKANI gwarantuje nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim ciągłość filtracji biologicznej w nowym akwarium, co znacznie przyspiesza proces jego dojrzewania i zapewnia krystaliczną czystość wody.