Aquael Filtr Kaskadowy Versamax FZN-2 do akwarium nr kat. 101706

  • ID produktu: 11360
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 110,00 zł
Filtr Aquael VERSAMAX FZN-2 kompleksowo oczyszcza wodę w akwariach.


Filtr zewnętrzny VERSAMAX jest przeznaczony do oczyszczania i napowietrzania wody w akwariach.
Dzięki dużej wydajności zapewnia intensywną filtrację wody w akwarium, przy czym zajmuje bardzo mało miejsca. Jest bardzo cichy i łatwy w obsłudze. Wydajność filtra można regulować pokrętłem znajdującym się na górze filtra, bez konieczności moczenia rąk.

Filtr VERSAMAX jest bardzo prosty w budowie i łatwy w obsłudze nawet dla początkujących akwarystów.
Każdy filtr składa się z pokrywy filtra, zespołu przelewowego i pojemnika na media filtracyjne z wkładem gąbkowym. Filtr VERSAMAX charakteryzuje się całkowitą szczelnością, ponieważ całość pojemnika filtra składa się z jednej części.

Komplet wkładów filtracyjnych filtra VERSAMAX w standardzie zawiera wkład gąbkowy.
Wkłady gąbkowe są wykonane ze specjalnej, bezfenolowej gąbki, na której szczególnie łatwo rozwijają się kultury bakteryjne, odpowiedzialne za usuwanie organicznych zanieczyszczeń z akwarium. Gwarantuje to, oprócz wydajnej filtracji mechanicznej doskonałą filtrację biologiczną.

Filtr wyposażony jest w dwa oddzielne pojemniki.
Wkłady w filtrze można dowolnie wymieniać na inne media filtracyjne do oczyszczania biologicznego lub chemicznego lub łączyć. Należy przy tym pamiętać, ze poszczególne media powinny być ułożone równymi warstwami, w obu częściach koszyków filtracyjnych.

Opis działania.
Filtr należy powiesić na ścianie akwarium, umieszczając rurkę zasysającą wewnątrz akwarium, a korpus pompki na zewnątrz. W celu uruchomienia należy napełnić pojemnik filtra wodą, a następnie włożyć wtyczkę przewodu przyłączeniowego do gniazda sieciowego. Prawidłowo zamontowany filtr wkrótce po włączeniu wyssie powietrze z układu ssącego i zaczyna pompować wodę z akwarium. Wydajność pompy regulować można pokrętłem umieszczonym na górze zespołu przelewowego w szerokim zakresie.