Aquael Filtr wewnętrzny UNIFILTER 750 UV do akwarium

  • ID produktu: 10465
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 130,00 zł
Filtr wewnętrzny przeznaczony do oczyszczania i napowietrzania wody w akwariach.
 
Filtr AQUAEL UNIFILTER UV jest przeznaczony do oczyszczania i napowietrzania wody w akwariach. Wydajnie filtruje wodę i dodatkowo sterylizuje dzięki obecności diod LED UV. Zwalcza pływające glony, pierwotniaki i bakterie, co zwiększa klarowność wody oraz gwarantuje zdrowie ryb. Diody LED UV można włączać lub wyłączać niezależnie od pracy filtra.

UNIFILTER UV jest prosty w obsłudze i umożliwia wygodną regulację wydajności za pomocą pokrętła, które jednocześnie jest kopułką wirnika. Kierunek wylotu wody można regulować w zakresie 90 stopni.
 
Model ten został wyposażony w ceramiczną oś wirnika, co wpływa na cichą pracę oraz gwarantuje jego trwałość.
 
Specjalnie zaprojektowana komora na media filtracyjne zabezpiecza przed wlewaniem się wody z filtra do akwarium przy podmianach wody, jak również w trakcie wyjmowania filtra z akwarium czy myciu gąbek. Konserwację filtra AQUAEL UNIFILTER UV ułatwiają też dwa niezależne wkłady gąbkowe, które można wyjmować i czyścić pojedynczo, na zmianę. Zapobiega to niszczeniu kolonii bakterii nitryfikacyjnych, które wspomagają przemiany azotowe. W celu zapewnienia ciągłej filtracji zaleca się naprzemienne, niezależne czyszczenie gąbkowych wkładów filtracyjnych.
 
Filtr można zawiesić na ścianie na dwa sposoby: krótszym lub dłuższym bokiem, co umożliwia schowanie do za dekoracją lub roślinami.