VetExpert Preparat na skórę i sierść Vetoskin dla psa i kota op. 60 kapsułek

  • ID produktu: 2408
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: VetExpert
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 43,00 zł
Preparat przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami dermatologicznymi.

To pierwszy weterynaryjny preparat wykorzystujący technologię Twist Off stosowaną dotąd w medycynie ludzkiej. To kapsułka, która gwarantuje trwałość i jakość znajdujących się w niej substancji, to również wygoda i łatwość użycia. Końcówkę kapsułki należy ukręcić i oderwać lub odciąć nożyczkami. Zawartość wycisnąć bezpośrednio jamy ustnej lub wymieszać z pokarmem.
 
Skład: monostearynian glicerolu, olej z ogórecznika, olej rybi, lecytyna
Dodatki: Witaminy z grupy B - B1, B2, B5, B12, biotyna

Produkt zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, których wysoka zawartość w diecie ma działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.
 
Olej z ogórecznika jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-6, takich jak kwas linolowy oraz kwas gamma linolenowy.

Cynk jest najważniejszym mikroelementem zaangażowanym w procesy gojenia się ran oraz namnażania się i podziału komórek skóry.

Witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B12) odgrywają kluczową rolę w metabolizmie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-6 i Omega-3.

Biotyna jest witaminą z grupy B, która podana doustnie trafia do gruczołów łojowych, a następnie jest wydalana na powierzchnię skóry. Jej obecność w gruczołach łojowych częściowo ogranicza wydzielanie łoju i hamuje intensywność przetłuszczania się skóry.

Dawkowanie:
Koty i psy o masie ciała poniżej 15kg: 1 kapsułka dziennie
Psy o masie ciała powyżej 15kg: 2 kapsułki dziennie

Kapsułkę Twist Off można podać w całości do jamy ustnej lub przeciąć, a następnie jej zawartość wymieszać z karmą lub podać bezpośrednio do jamy ustnej. Preparat zaleca się stosować minimum 2 miesiące lub do osiągnięcia optymalnego efektu. Technologia Twist Off jest praktyczna i łatwa w użyciu, zapewnia trwałość i jakość łatwo utleniających się kwasów tłuszczowych.

Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem.
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.